Kurumsal SEO Uzmanı

SEO Uzmanı Oğuz TRABZON

Merhabalar,

Öncelikle bu SEO tanımı ile giriş yapmak istiyorum. Nedir bu SEO? diyecek olursanız kurumsal web sitenizi arama motorlarında iyileştirme adına yaptığımız tekniklere SEO yani (arama motoru optimizasyonu) diyoruz.

Peki SEO çalışması yaptırmak istiyorsanız ihtiyaçlarınız neler olacak ne kadar ücreti diye soracak olursanız eğer;

SEO Fiyatları Ne Kadar?

Bu sorunun yanıtını verebilmemiz için öncelikle sektörünüzün ne olduğunu bilmek ve anahtar kelime ile rakip analizini yaptıktan sonra sizlere fiyat bilgisi verebilmekteyiz. Sizde ücretsiz fiyat bilgisi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Çalışması İçin Neler Gereklidir?

Başlangıç aşamasında domain, hosting, ve bir de SEO Uzmanı gerekli. Peki hepsine tamam dediniz neler mi yapacağız;

İlk işimiz web siteniz yoksa eğer domain (alan adı) almamız gerekli. Yeni bir şirket iseniz eğer bize danışarak en uygun domain için kararlaştırma gereklidir. Domain aldıktan sonra iyi bir hosting gerekli SEO için bize gerekli gereksinimleri karşılayacak bir firma üzerinden domain ve hostingimizi aldıktan sonra yapılacak işimiz bir SSL sertifikası almak. Bu satın alma işi bittikten sonra SEO çalışması için gerekli işlemlere başlayacağız.

İlk önce web siteniz için kurulması gereken alt yapı için ne kararlaştırdıysak onun üzerinden duyarlı bir web sitesi kurmaya başlayacağız. Siteyi kurarken ilk işimiz hız için yapılan optimize işlemleridir. Sitemizi ziyaretçilere en hızlı performans ile sunacağımızdan şüphe edilmesin. Daha sonra sektörünüz ile ilgili bilgilerimiz siteye girilecek ve gerekli optimizasyon işlerimiz yapılacaktır. Burada çok fazla tek tek detaya inip sizi sıkmak istemem.

İsterseniz soru cevap şeklinde aklınızdaki soruları yanıt bulalım;

Neden SEO’ya ihtiyaç duymalıyım?

Günümüzde artık her şey elimizin altında merak ettiklerimizi, alışverişlerimizi hep internet sitesi üzerinden yapmaktayız. Ayrıca google üzerinden aylık arama sorgusu milyarları bulmuşken arama motorlarının önemini daha iyi anlamış olmaktayız. Bu sebeple web sitenize SEO çalışması yapmak iş potansiyelinizi arttırmak için en önemli etkendir.

Kaç ay SEO çalışması yaptırmam gerekiyor?

SEO çalışmasının kaç ay süreceği bizlere vereceğiniz anahtar kelime ve domaininizin anahtar kelimelerindeki konumu ile belirlenmektedir. Sektörünüz ne kadar rekabetli ise bizim çalışmamızda bir o kadar vakit almaktadır. Sektörünüz rekabetli değil ise en az  6 aylık bir çalışma sektörünüz rekabetli ise sürekliliği olan bir çalışma gerekmektedir.

SEO çalışması bittikten sonra tekrarı gerekli midir?

SEO çalışmamız bittikten sonra sektörünüz rekabetli değil ise uzun bir zaman üst sıralarda kalmaya devam edersiniz. Fakat sektörünüz çok rekabetli ise SEO çalışmasında süreklilik gerekir.

SEO çalışmasına başladığında ne kadar sürede ilk sayfaya çıkarım?

SEO çalışmasına başlandığında ilk bir ay süren çalışması sonucundan yola çıkarak tahmini bir süre verebiliriz.

SEO çalışmalarınızda herhangi bir illegal yöntem, teknik var mıdır?

SEO çalışmalarımızda herhangi bir illegal yöntem ve teknik kesinlikle kullanmıyoruz. Tamamen legal yöntemlerle organik bir şekilde ilerleme kaydediyoruz.

SEO çalışmalarında garanti veriyor musunuz?

SEO çalışmalarında hedef olarak ilk sayfa ve ilk sıralar hedeflenerek çalışmayı başlatıyor ve bu çalışma için özenle hareket ediyoruz. Fakat hiçbir SEO ajansı sıralamalar için garanti vermez.

SEO çalışmalarında sitem zarar görür mü?

Bilinçsiz ve illegal yöntemler kullanılarak yapılan SEO çalışmalarında siteniz zarar görür fakat biz legal yöntemlerle doğan bir çalışma yaptığımız için siteniz herhangi bir zarar görmez ve dışarıdan gelebilecek saldırılara karşıda önlem almaktayız.

Farklı arama motorları için SEO yapıyor musunuz?

Kayıt ve takip olarak birden fazla arama motorunu kullanmaktayız fakat google algoritmalarını hedef alarak çalışmamızı yürütmekteyiz. Diğer arama motoru algoritmaları benzer düzeyde olduğu için farklı bir arama motorunda da mutlaka bir yükselme söz konusu olacaktır.

SEO çalışmalarınızda rapor sunuyor musunuz?

SEO çalışmalarımıza başlandığı andan itibaren aylık olarak rapor sunmaktayız.

Ödeme seçenekleri nelerdir, ne sıklıkta yapılması gerekiyor?

Ödemelerinizi EFT/Havale yöntemleriyle gerçekleştirebilirsiniz. Aldığınız paket ve hizmet süresine göre ödeme sıklıkları değişiklik gösterebilir.

Sizde bir SEO Uzmanı ile çalışarak sektörünüzde büyümek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.